# Starting number Name Last Name Gender Year of birth Country Club / Team building Time start
1 1 Дарио Ивановски Male 1997 MK Korrunners
2 2 Биљана Кираџиева Female 1977 RS AC KIRADJIEV TRAINING SYSTEMS - Skopje
3 3 Александар Кираџиев Male 1987 MK AC KIRADJIEV TRAINING SYSTEMS - Skopje
4 5 Adrijana Pop Arsova Female 1990 MK Делта
5 7 Sunchica Arsovska Female 1966 MK AAK Skobul
6 8 Атанас Анчевски Male 1992 MK Делта
7 10 Жан Тосев Male 1991 MK АК Струмица
8 11 Миле Бачески Male 1983 MK Korrunners
9 12 Valentina Uzunova Female 1966 MK АК 7-ми Ноември Гевгелија
10 13 Dimitar Petrovski Male 1996 MK Делта
11 14 Никола Кискоски Male 1978 MK Делта
12 15 Ice Ilijevski Male 1986 MK AKKA Run Club
13 16 Нела Стојанова Female 1991 MK Poetry Run
14 17 Саше Гацев Male 1986 MK Poetry Run
15 18 Тренчо Миленкоски Male 1975 MK NRC RUN CLUB
16 19 Весна Кираџиева Female 1986 MK АК Индјуренс - Скопје
17 22 Sasho Danevski Male 1985 MK Fit2Run
18 25 Hristina Sekuloska Female 1995 MK Триатлон 3Дисциплини, Струга
19 28 Sande Stojanovski Male 1947 MK Poetry Run
20 31 Николче Миланоски Male 1992 MK А.К. Атомик
21 32 Бранислав Зариќ Male 1979 MK Kindergarden Hooligans
22 33 Гоце Јончески Male 1990 MK
23 34 Антонио Бранковиќ Male 1990 MK
24 35 Goce Petroski Male 1980 MK
25 36 Marija Isakova Female 1993 MK
26 37 Alan Molnar Male 1978 RS
27 38 Ljupka Cuculj Female 1978 RS
28 39 ТОНИ ЧУРКОСКИ Male 1968 MK
29 40 Gina Sherovska Female 1994 MK А.К. Атомик
30 41 BOJAN SAPUNOV Male 1978 MK А.К. Атомик
31 42 БИЛЈАНА СТЕВКОВСКИ Female 1984 MK Тим ракети
32 43 Олгица Ѓорѓевска Female 1983 MK
33 44 Петре Завировски Male 1994 MK АК Вардар
34 45 Пеце Николовски Male 1971 MK
35 46 Marko Petreski Male 1991 MK RAFII
36 47 Martin Trenevski Male 1992 MK Trilogy Active Team
37 48 Стефан Велјанов Male 1987 MK ДЕЦАТА ОД БИТОЛА
38 49 Дарко Аницин Male 1977 MK
39 50 Ивана Јакимовска Female 1982 MK Korrunners
40 51 Vancho Nikolovski Male 1982 MK Kindergarden Hooligans
41 52 Оливер Стојаноски Male 1980 MK Korrunners
42 53 Vlatko Blazevski Male 1966 MK NRC run club
43 54 Даниел Шикоски Male 1995 MK ПОРАКА НОВА - СТРУГА
44 55 Илчо Бутикоски Male 1971 MK А.К. Атомик
45 56 Taner Izet Male 2001 MK Celus Apartments
46 57 Gjorgji Koceski Male 2001 MK
47 58 МИЛЕ ВАСИЛЕСКИ Male 1962 MK Korrunners
48 59 Владимир Планојевиќ Male 1985 MK Korrunners
49 60 Радомир Костовски Male 1954 MK SK091RC
50 61 Бранко Трајковски Male 1983 MK SK091RC
51 62 Јован Стрезоски Male 1983 MK
52 63 Blagoj Temov Male 1973 MK SK091RC
53 64 Daniel Jovancevski Male 1988 MK
54 65 Елена Филипова Female 1996 MK
55 66 Danielo Bozhinovski Male 1993 MK
56 67 Marjan Dimitriev Male 1992 MK
57 68 Jane Vlahovski Male 1968 MK NRC run club
58 69 Ljuben Kiseloski Male 1959 MC AS Monaco
59 70 Тони Зографски Male 1964 MK NRC run club
60 71 Sasho Spasovski Male 1984 MK Triology Active Team
61 72 maja mickova stojchevska Male 1979 MK Korrunners
62 73 Ardi HANI Male 1994 MK
63 74 Petar Rajkovic Male 1979 ME pssslt
64 75 Zlatko Kotevski Male 1964 MK
65 76 Vangjush Bulli Male 2006 AL
66 77 Erand Ziba Male 2007 MK
67 78 Ermir Ziba Male 1977 MK
68 79 Славка Чона Female 1973 MK
69 80 Бојан Андревски Male 1996 MK
70 81 Branislav Jargic Male 1956 MK Korrunners
71 82 Nikola Kovacev Male 1991 MK AK 7MI NOEMVRI GEVGELIJA
72 83 Емил Крстановски Male 1978 MK
73 84 Dragan Ristov Male 1992 MK АК 7-ми Ноември Гевгелија
74 85 Ivica Pesovski Male 1992 MK Korrunners
75 86 Игор Коцевски Male 1987 MK АК 7-ми Ноември Гевгелија
76 87 Зоран Иванов Male 1983 MK АК 7-ми Ноември Гевгелија
77 88 Panche Isajeski Male 1984 MK AKKA Running Club
78 89 Mite Paraspurovski Male 1985 MK STIP HOP
79 90 Ангелина Станојоска Female 1984 MK AKKA Running Club
80 91 Zivko Petkov Male 1994 MK АК 7-ми Ноември Гевгелија
81 92 Наде Качакова Female 1981 MK Korrunners
82 93 Ивана Георгиевска Female 1983 MK Korrunners
83 94 eva dimoska Female 1998 MK
84 95 Verica Blazheska Female 1984 MK Korrunners
85 96 Vlatko Blazheski Male 1978 MK Korrunners
86 97 Angel Arnaudov Male 1984 MK АК 7-ми Ноември Гевгелија
87 98 Risto Akimovski Male 1954 MK Sam
88 99 Joyce Teunissen Female 1971 MK
89 100 Maja Atanasova Female 1986 MK
90 101 Aleksandra Malinovska Female 1997 MK
91 102 Јулија Малиновска Female 1995 MK
92 103 Fani Horvat Female 1975 MK
93 104 Јасмина Антиќ Female 1983 MK Triology Active Team
94 105 Toni Cvetkovski Male 1970 MK Korrunners
95 106 Tirron Mamusha Male 1995 MK
96 107 Drilon Kumnova Male 1991 AL
97 108 Kristijan Mojsovski Male 1986 MK Mojsovski
98 109 Vladimir Stojanovski Male 1982 MK Korrunners
99 110 Stefan Trpkovik Male 1991 MK
100 111 Александра Стојановска Тасевска Female 1980 MK Shefica STSh Legal
101 112 Zhive Burdum Male 1991 MK
102 113 Anita Burdum Female 1992 MK
103 114 Gjorgji Kostovski Male 1978 MK MetalEkspres Team
104 115 Goran Acevski Male 1978 MK MetalEkspres Team
105 116 Aleksandar Lazorovski Male 1993 MK
106 117 Marija Stojanovska Female 1993 MK
107 118 Димитар Трпески Male 1981 MK AAK Skobul
108 119 Калин Митрески Male 1990 MK AAK Skobul
109 120 Mirce Andreevski Male 1977 MK MetalEkspres Team
110 121 Kiril Ripiloski Male 1992 MK
111 122 MARJAN NIKOV Male 1972 MK
112 123 Мики Милошески Male 1983 MK NRC run club
113 124 Валентина Јошевска Female 1975 MK AKKA Run Club
114 125 Гордана Папакоча Female 1978 MK
115 126 Никола Кутаноски Male 1986 MK Триатлон 3Дисциплини, Струга
116 127 bojan askilov Male 1984 MK AC KIRADJIEV TRAINING SYSTEMS - Skopje
117 128 Павел Герасимовски Male 1992 MK
118 129 Игор Караџа Male 1989 MK Тимап Ранинг
119 130 Фелина Сапунџија Караџа Female 1995 MK Тимап Ранинг
120 131 Goran Nikolov Male 1993 MK Elen Group Vinica
121 132 Бисера Николовска Female 1983 MK SK091RC
122 133 Ана Темова Female 1979 MK SK091RC
123 134 Goran Tasevski Male 1979 MK Korrunners
124 135 Јовче Кокевски Male 1993 MK
125 136 Milan Porjazov Male 1991 MK Prija team
126 137 Ljupcho Trajkov Male 1979 MK Korrunners
127 138 Киро Папакоча Male 1978 MK
128 139 MIKI PETROVSKI Male 1983 MK АК 7-ми Ноември Гевгелија
129 140 Dimce Andreev Male 1987 MK АК 7-ми Ноември Гевгелија
130 141 Baze Mirkovic Male 1970 MK Korrunners
131 142 Beti Damjanovska Female 1973 MK Korrunners
132 143 Vlatko Stoimenov Male 1996 MK
133 144 Olgica Trajkovska Female 1974 MK
134 145 Драган Јанев Male 1981 MK
135 146 Славко Симоноски Male 1956 MK
136 147 Verica Arsovska Female 1980 MK Korrunners
137 148 Ivan Arsovski Male 1981 MK Korrunners
138 149 Dobre Stojanovski Male 1980 MK
139 150 Дарко Неделковски Male 1995 MK
140 151 Ѓоре Ѓелев Male 1983 MK
141 152 Liridona Shehu Female 1992 AL X Trailers
142 153 Jusuf Hoxha Male 1972 AL X Trailers
143 154 Горан Јоновски Male 1985 MK Панк Мобил Битола
144 155 Nenad Ristovski Male 1987 MK LIVESTRONG
145 156 Gabriela Mitrovska Female 1973 MK
146 157 Владо Вељановски Male 1975 MK Korrunners
147 158 Goce Gjorgievski Male 1987 MK
148 159 Аце Китроз. Male 1972 MK Ohrid trcaT
149 160 Виктор Тоневски Male 1987 MK FEIT/Peak2Peak
150 161 Љубичка Митревска Female 1985 MK FEIT/Peak2Peak
151 162 Љупче Ангелоски Male 1983 MK
152 163 Александар Костовски Male 1983 MK
153 164 Игор Јакимовски Male 1976 MK Korrunners
154 165 Мартин Трајановски Male 1994 MK Korrunners
155 166 Ирена Лекоска Female 1980 MK АРМ
156 167 Зоран Костадиновски Male 1978 MK АРМ
157 168 Игор Милошевски Male 1977 MK АРМ
158 169 Зоран Шилиров Male 1978 MK АРМ
159 170 Пецо Дуфчевски Male 1974 MK АРМ
160 171 Flamur Ziba Male 1995 MK Tishi Running Club
161 172 Diar Selimi Male 1993 MK CentrFit-DS
162 173 Filip Risteski Male 1993 MK
163 174 Владимир Мујоски Male 1981 MK Labino Sound
164 175 Орце Цветков Male 1983 MK АК 7-ми Ноември Гевгелија
165 176 Ardita Tafallari Female 1978 AL X Trailers
166 177 Тони Цветкоски Male 1995 MK Охрид ТрчаТ
167 178 Diar Selimi Male 1993 MK CentrFit-DS
168 179 Detar Selimi Male 1995 MK CentrFit-DS
169 180 Shaban Ramadani Male 1992 MK CentrFit-DS
170 181 Mirlind Dauti Male 2001 MK CentrFit-DS
171 182 Ardian Vinca Male 1991 MK CentrFit-DS
172 183 Ramadan Fazliu Male 1998 MK CentrFit-DS
173 184 Betim Ibraimi Male 1987 MK Bamirësit Struganë
174 185 Nikola Vasileski Male 1993 MK
175 186 Зоран Стрезоски Male 1952 MK
176 187 Adrian Abazi Male 1987 MK CentrFit-DS
177 188 Dragica Zaharia Female 1981 MK
178 189 Elena Mojsoska Female 1988 MK ДЕЦА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ
179 190 Blagoj Petrushevski Male 1981 MK
180 191 Darko Prosevski Male 1976 MK АК 7-ми Ноември Гевгелија
181 192 Shefkije Dika Female 1993 MK
182 193 Enkel Dika Male 1985 MK
183 194 Jovica Ristovski Male 1988 MK adidasrunners Skopje
184 195 Славчо Цветкоски Male 1985 MK Ohrid trcaT
185 196 Менче Јованоска Female 1980 MK Ohrid trcaT
186 197 Martina Bogojovska Female 1994 MK
187 198 Todor Spasovski Male 1990 MK NRC run club
188 199 Томе Наков Male 1978 MK АК Беласица РАН
189 200 Борис Палазов Male 1998 MK АК Беласица РАН
190 201 Пале Терзиева Female 1998 MK АК Беласица РАН
191 202 Gordana Poposka Female 1976 MK ДЕЦА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ
192 203 Томе Кириази Male 1995 MK
193 204 Жане Ивановска Female 1977 MK Korrunners
194 205 Дејан Ангелоски Male 2000 MK Ohrid trcaT
195 206 Томислав Кипријанов Male 1981 MK АК Охрид трчаТ
196 207 Raymond Mathisen Male 1976 NO
197 208 Mimi Naumovski Female 1989 MK SK091RC
198 209 Елена Ѓорѓиоска Female 1996 MK
199 210 Vlatko Cekovski Male 1988 MK
200 211 Berat Ajredini Male 1995 MK Mangosoft
201 212 Arianit Pollozhani Male 1999 MK Mangosoft
202 213 Lundrim Iljazi Male 1996 MK Mangosoft
203 214 Jehona Vejseli Female 1999 MK Mangosoft
204 215 Ditlir Emush Male 2001 MK Mangosoft
205 216 Gjyladin Selmani Male 1999 MK Mangosoft
206 217 natasa mitrevska popovska Female 1978 MK Eurofarm
207 218 mijalco andonovski Male 1986 MK Eurofarm
208 219 Harun Bakalli Male 1998 MK
209 220 Nikola Vretoski Male 1985 MK Ohrid trcaT
210 221 Jetmir Sefadini Male 1985 MK KRun
211 222 Muxhahid Mislimi Male 1994 MK KRun
212 223 Arben Abazi Male 1989 MK KRun
213 224 Albert Abazi Male 1999 MK KRun
214 225 Dritan Adili Male 1974 MK KRun
215 226 Filip Cvetkovski Male 1994 MK Bau Beton
216 227 Filip Ilievski Male 1996 MK Bamirësit Struganë
217 228 Milosheski Metodija Male 1979 MK
218 229 Дарко Матевски Male 1980 MK
219 230 Aleksandra Pecakova Female 1975 MK Korrunners
220 231 Ристе Новаков Male 1996 MK АК Беласица РАН
221 232 Петко Костовски Male 1987 MK
222 233 Александар Стоичовски Male 1974 MK Korrunners
223 234 Горан Мојаноски Male 1989 MK Triology Active Team
224 235 Марко Вељановски Male 1983 MK Битолски Бавни Тркачи
225 236 Teodora Pana Female 1998 MK
226 237 Nikola Dimitrovski Male 1983 MK Трчај Бе
227 238 Erzen Zyberaj Male 1987 MK Bamirësit Struganë
228 239 Arta Krasniqi Female 1990 MK Bamirësit Struganë
229 240 Vladica Stojanovic Male 1976 MK SK091RC
230 241 Spase Filiposki Male 2001 MK
231 242 Daniel Kovaceski Male 2006 MK
232 243 Александар Боцески Male 1984 MK Trilogy Active Team
233 244 Zoran Strezoski Male 1991 MK
234 245 Саша Смилески Male 1989 MK Trilogy Active Team
235 246 Томе Горјанов Male 1983 MK Битолски Бавни Тркачи
236 247 Xhafer Skoro Male 1989 MK
237 248 Веис Ајрулоски Male 1994 MK БОГРАД
238 249 Ljupcho Shubarikj Cvetkovski Male 1980 MK PULSEFIT TRAINING
239 250 Ивана Стефановска Цветковска Female 1979 MK
240 251 Aleksandar Nikolovski Male 1986 MK
241 252 Kostadin Kodzoman Male 1996 MK
242 253 Angele Joseski Male 1992 MK
243 254 Александар Илиев Male 1974 MK SK091RC
244 255 Марко Пројчески Male 2006 MK Ohrid trcaT
245 256 Игор Филипоски Male 2005 MK
246 257 Blazhe Conevski Male 1968 MK Korrunners
247 258 Dejan Katančević Male 1975 RS Vranjski maratonci
248 259 Ivan Stanković Male 1975 RS Vranjski maratonci
249 260 Milan Andjelković Male 1981 RS Vranjski maratonci
250 261 Ivana Todorovska Female 1993 MK
251 262 Maja Janeva Female 1992 MK
252 263 Миле Иванов Male 1989 MK Triology Active Team
253 264 Hristifor Pejovski Male 1981 MK АК Вардар
254 265 Aleksandar Krstevski Male 1981 MK АК Вардар
255 266 Lidija Pejovska Female 1980 MK
256 267 ТРАЈЧЕ Илијевски Male 1982 MK АРК Борец
257 268 Верољуб Додевски Male 1966 MK АРК Борец
258 269 Edmond Veseli Male 1992 MK Agnesa Team
259 270 Marjana Planojevic Female 1984 MK Korrunners
260 271 Martina Shipinkarovska Female 1994 MK Prija team
261 272 Маја Рајчина - Шишковска Female 1995 MK Korrunners
262 273 Марија Стојановска Female 1989 MK
263 274 Ана Павловска - Неделковска Female 1976 MK
264 275 Игор Неделковски Male 1982 MK АРК Борец
265 276 Срѓан Милошевски Male 1976 MK АРК Борец
266 277 Ivica Najdovski Male 1979 MK WOLF PACK
267 278 Blagica Jovanova Female 1982 MK Seavus
268 279 Marjan Pepeljugoski Male 1980 MK Seavus
269 280 Marina Domazetovska Female 1977 MK Seavus
270 281 Dejan Tabakovski Male 1986 MK Seavus
271 282 Panche Kochov Male 1991 MK Seavus
272 283 Krenar Drala Male 1995 MK Seavus
273 284 Симона Колоска Female 1995 MK Seavus
274 285 Mare Srbinovska Female 1979 MK FEIT/Peak2Peak
275 286 Esat Selimi Male 1972 MK CentrFit-DS
276 287 Марин Билјаноски Male 1991 MK Џудо Клуб ДРИМ
277 288 Davor Markov Male 1982 MK AAK SKOBUL
278 289 Bojan Trajkovski Male 1991 MK AAK SKOBUL
279 290 Ana Koroves Female 2000 MK ДЕЦА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ
280 291 Zorana Trajkovska Female 1992 MK Eurofarm
281 292 Gordana Poposka Female 1984 MK MAGNA
282 293 Goce Poposki Male 1984 MK MAGNA
283 294 Jakov Lazaroski Male 1984 MK MAGNA
284 295 Bogdan Karadakoski Male 1984 MK MAGNA
285 296 Gordana Kostojchinovska Female 1971 MK
286 297 Ирена Смилевска Female 1971 MK Семос
287 298 Валентина Тасева Female 1969 MK
288 299 Зорица Бојаџиева Female 2003 MK
289 300 Ристе Бимбо Male 1990 MK
290 301 Aleksandar Smiljanovski Male 1996 MK
291 302 Petar Spasovski Male 1996 MK
292 303 Zagorka Kostadinova Female 1977 MK
293 304 Ednor Hoti Male 1990 AL
294 305 Zoran Minovski Male 1986 MK
295 306 Arber Doli Male 1991 AL
296 307 Behar Mehmeti Male 1991 AL
297 308 Llibert Vorfi Male 1990 AL
298 309 Александар Јанев Male 1981 MK Korrunners
299 310 Temjana Eftimova Female 1992 MK
300 311 Zoran Miovski Male 1981 MK
301 312 Boris Gjorgjiev Male 1957 MK МЕРИДИЈАН АТЛЕТИК ЕКО КАВАДАРЦИ
302 313 Lazar Tolovski Male 1991 MK МЕРИДИЈАН АТЛЕТИК ЕКО КАВАДАРЦИ
303 314 Gjorgji Belevski Male 1996 MK МЕРИДИЈАН АТЛЕТИК ЕКО КАВАДАРЦИ
304 315 Аleksandar Petrov Male 1984 MK МЕРИДИЈАН АТЛЕТИК ЕКО КАВАДАРЦИ
305 316 Mitko Gechev Male 1964 MK МЕРИДИЈАН АТЛЕТИК ЕКО КАВАДАРЦИ
306 317 Lile Gecheva Female 1970 MK МЕРИДИЈАН АТЛЕТИК ЕКО КАВАДАРЦИ
307 318 Hristina Gecheva Female 1997 MK MEРИДИЈАН АТЛЕТИК ЕКО КАВАДАРЦИ
308 319 Elena Jovchevska Female 1984 MK
309 320 Гордана Анастасова Female 1993 MK АК 7-ми Ноември Гевгелија
310 321 Александар Стаматоски Male 1988 MK
311 322 Sani Gjorgon Female 1979 MK SK091RC
312 323 Darko Domazetovski Male 1989 MK Turnime da kinisam
313 324 Martina Jovanovska Female 1992 MK Turnime da kinisam
314 325 Игор Наумоски Male 1978 MK Korrunners
315 326 rilind kusari Male 1989 AL
316 327 Трајче Саздов Male 1980 MK CAMPING SCOUT
317 328 Александар Цветковски Male 1971 MK УГД тим
318 329 Цветанка Ристова Магловска Female 1990 MK УГД тим
319 330 Владимир Андоновски Male 1984 MK УГД тим
320 331 Ристе Петров Male 2002 MK УГД тим
321 332 Живко Димовски Male 2000 MK КОСТАЛ
322 333 Атанас Николоски Male 2000 MK КОСТАЛ
323 334 Ненад Јевтовиќ Male 2000 MK КОСТАЛ
324 335 Христијан Крстаноски Male 2000 MK КОСТАЛ
325 336 Ивана Бошковска - Белевска Female 2000 MK КОСТАЛ
326 337 Стефан Белевски Male 2000 MK КОСТАЛ
327 338 Goran Gakidev Male 1984 MK NA
328 339 Keti Vidanovska Female 1995 MK RLDatix
329 340 Goran Jovanoski Male 1995 MK RLDatix
330 341 Roze Surlovska Female 1989 MK RLDatix
331 342 Филип Костадинов Male 1985 MK RLDatix
332 343 Marija Pelikon Female 1981 MK Freelancers
333 344 Христијан Бејковски Male 1991 MK RLDatix
334 346 Mила Јованова Female 1995 MK RLDatix
335 347 Paraskeva Doncheva Female 1983 MK RLDatix
336 348 Александар Какашев Male 1987 MK РЛДатикс
337 350 Mihail Lazov Male 1986 MK RLDatix
338 351 Атанас Христовски Male 1978 MK RLDatix
339 352 Александар Соколовски Male 1984 MK RLDatix
340 354 Петар Лешев Male 1983 MK АК 7-ми Ноември Гевгелија
341 355 Vesna Iniguez Female 1954 MK
342 356 Јулијана Смилеска Female 1993 MK АРМ
343 Никола Бубески Male 1988 MK Ohrid trcaT
344 Aneta Simonovska Female 1984 MK Korrunners
345 Mimi Naumovski Female 1989 MK SK091RC
346 Aleksandra Panova Female 1980 MK AKKA Running Club
347 Daniel Kovaceski Male 2006 MK
348 Гаврил Цингарски Male 1972 MK
349 Kristijan Ristovski Male 1981 MK adidasrunners Skopje
350 Goce Gjorgievski Male 1987 MK
351 Алексеј Милошески Male 2010 MK
352 Beti Damjanovska Female 1973 MK Korrunners
353 Жане Ивановска Male 1977 MK Korrunners
354 Зоран Јанковиќ Male 1963 MK
355 Vladica Stojanovic Male 1976 MK SK091RC
356 Никола Бубески Male 1988 MK Охрид ТрчаТ
357 Владимир Мујоски Male 1981 MK Labino Sound
358 Predrag Vasilevski Male 1971 MK Korrunners
359 Zimrisha Kupa Female 2001 MK Poetry Run